Hier zie je mijn allerbeste kringloopvondst in tijden.
Dit boek!
Ik betaalde er 2,50 voor. Dat is al een ongeloolijk koopje, maar het was nog niet alles.
Want dit boek, dat de Francaise Charlotte Dematons maakte met Jesse Goossens, hoort bij een ander boek van Dematons.
Dat eerste boek ziet er precies hetzelfde uit, alleen staat er niet op: Duizend dingen over.
Dus dat boek heet alleen: Nederland.
En ook dat boek was inbegrepen in die 2,50.
Het eerste boek bevat allerlei platen over Nederland.
Allemaal ontzettend knap en leuk getekend door Charlotte Dematons. Er is geen tekst bij, maar het is allemaal zo superduidelijk Nederland.
Er zijn ontzettend veel details en bij ieder detail valt wel wat te vertellen. Of alleen te bewonderen.
Dat boek had ik, als Dematons-fan, in mijn bezit, maar ik heb het weggeven.
Ik wist niet van het bestaan af van het tweede boek dat je hiernaast ziet. Dus ik was echt ontzettend verrast toen ik het ging bekijken.
Want al die prachtige platen en details er van, worden allemaal uitgelicht. Er wordt over verteld.
Voorbeeld:
In het boek zijn steeds twee bladzijden naast elkaar te zien, gewijd aan één thema.
In dit geval dus aan Koningsdag.
En in het tweede boek staan dan details van deze platen met tekst erbij. Iets over zwaluwen, iets over het volkslied, iets over de orgelman.... en iets over Peter de Grote.
Kijk zo ziet het er dan uit en dat zijn dan maar twee van de twintig details van deze twee bladzijden:
En natuurlijk staan er op alle bladzijden terugkerende elementen. Dat doet Dematons altijd, heel goed om de aandacht van kinderen vast te houden.
Zo is er altijd een gele ballon te zien, ook het bootje van De Kleine Kapitein, een reiger, een kabouter en een zwarte Piet. (Dematons maakte deze boeken al voor het zwartepietengedoe)
Er is een stukje van de platen afgevallen, dus ga op deze twee platen maar niet naar al die elementen op zoek. Al kun je de reiger, de ballon en de Piet makkelijk vinden.
Tenslotte: op iedere bladzijde is wel een kinderliedje te vinden. Ook vaak een bekend schilderij.
Het is echt geweldig. Ik heb al uren zitten speuren en lezen.
Wat hebben wij toch een leuk land en wat is Dematons een kanjer!!!!!
Allemaal een mooie Koningsdag gewenst!